Nosakām vietu akai, spicei, dziļurbumam. Pareiza spices vai urbuma vietas izvēle ietaupīs tavus līdzekļus un dos iespēju iegūt iespējami labāko ūdens kvalitāti.
Piemērs.
Jaunbūvei tiek veikts urbums, 90m dziļumā nav sasniegts artēziskais ūdens, 100m atālajā kaimiņu gruntsgabalā esošais urbums aptuveni 45m dziļš ar labu ūdens kvalitāti un lielu ūdens debetu. Problēma tika atrisisināta atrodot āderu krustpunktu, tas atradās tikai aptuveni 30m blakus neveiksmīgajam urbumam 45m dziļumā. Varam secināt, ka ūdens debets, kvalitāte un urbuma dziļums tomēr ir atkarīga no pareizas vietas izvēles. Kā zināms artēzisko ūdeni var sasniegt gandrīz vienmēr, dažķārt pat urbjot 120m dziļi. Šādiem urbumiem bieži raksturīgs augsts dzels vai citi nevēlami ķimiskie piemaisījumi.
Refraction from Jesse Zanzinger on Vimeo.
Raksturīgākās ūdens problēmas.
Ciets ūdens
Simptomi: Cietu ūdeni ir viegli pamanīt, tas atstāj vannas istabā apļa veida pēdas. Kurus rod cietie minerāli un ziepes. Tie paliek uz dušas sienām, pielīp pie matiem, aizsprosto ādas poras un apgrūtina mājas tīrīšanu. Cietā ūdens nogulsnes var arī aizsprostot caurules, traucēt ūdens sildīšanas iekārtas darbu un traucēt iekārtu funkcionēšanu.
Iemesls: Ciets ūdens rodas, plūstot caur akmens iežiem, pārmērīgi piesaistot kalciju un magniju.
Ūdens cietumu novērš ar ūdens mīkstinātāja palīdzību. Ciets ūdens iet cauri uzkrājēju ar jona graudiem ar „mīkstiem” sodas joniem. „Cietā” kalcija un magnija joni tiek aizvietoti ar sodas joniem, tādā veidā mīkstinot ūdeni. Kad joni sasaista visu cietību, ko tie var saturēt, ierīce pārlādējas ar sāls šķīdumu, lai aizvietotu cietos jonus ar sodas joniem. Tagad ierīce ir gatava nākošai ūdens mīkstināšanai.
Dzelžains ūdens
Simptomi: Dzelžainu ūdeni ir ļoti viegli pamanīt, jo tas var atstāt dzelžainus traipus uz izlietnēm, drēbēm un veļas, vai veidot kaļķakmeni caurulēs un ūdensvadu iekārtās, kas izraisa smaku ūdenī, ūdens skābekļa iedarbībā kļūst brūns, veidojas nogulsnes. Profesionāls ūdens testētājs var noteikt cik daudz dzelzs ir mājās un pie kāda tipa tas attiecas:
Tīrs ūdens ar dzelzi – tas ir ūdens, kas tek no krāna, ir caurspīdīgs, paliek sarkans pēc kāda laika pēc sajaukšanas ar gaisu, notiekot oksidēšanās procesam.
Sarkans ūdens ar dzelzi – ūdens no krāna, caurspīdīgs, dzelzs jau ir oksidējies zemē, ūdenstilpnēs vai ūdensvadā.
Bakteriāls dzelzs – Ūdens satur dūņainu rūsējumu vai dzeltenīgus pilienus. Iemesls ir baktērija, kas pārtiek no dzelzs. Baktērija nav bīstama, bet uz to ir nepatīkami skatīties un tā var aizsprostot ūdensvadu.
Iemesls: Dzelžains ūdens rodas, kad ūdens iet cauri dzelzi saturošiem iežiem zemē. Dažreiz to rašanos izraisa ūdens, kas ir stāvējis ūdensvadā, bet parasti tā ir īslaicīga parādība. Nelielu dzels daudzumu tīrajā ūdenī var likvidēt ar ūdens mīkstinātāja palīdzību. Dzelzs no sarkanā ūdens un lielu ūdens daudzumu ar dzelzi var kontrolēt, filtrējot to ar minerālu bagātinātu skābekli. Minerāli oksidē dzelzi uz cietajām daļām, kurus pēc tam uztver filtrs un novada kanalizācijā. Ļoti lielu dzelzs daudzumu vislabāk ir kontrolēt ar ķīmisko komponentu sistēmu, kura pievieno ūdenī hloru dzelzs oksidēšanai. Lai izvairītos no bakteriāla dzelzs vajag „šokēt” ūdenstilpni vai ūdensvada sistēmu ar filtra vai padošanas sistēmas palīdzību.
Skābs ūdens
Simptomi: skābu ūdeni nevar noteikt pēc ārējā izskata, konsistences vai ūdens smakas. Tomēr tāda mājas ūdens simptomi ir acīmredzami. Skābs ūdens kopā ar ierīcēm un piederumiem no vara var būt par iemeslu gaiši zilām nogulsnēm uz sanitārām ierīcēm un „apēst” hromētus krānus, piederumus un caurules. Tas var sašķobīt porcelānu un stikla izstrādājumus, un saēst ierīces, kas izmanto ūdeni. Ūdens testēšanas profesionāls var noteikt Jūsu ūdens skābuma pakāpi.
Iemesls: Ūdens paliek skābs, plūstot cauri ļoti cietiem iežiem, tādiem, kā granīts un marmors. Ūdens šķidina iežus caur kuriem tas plūst.
Tāda ūdens skābuma pakāpi nosaka izmērot pH līmeni, kurš tiek mērīts ar skābuma pakāpi no 1 līdz 14. Ūdens ar rādītāju zemāk par 7 – ir skābs, vienāds ar 7 – neitrāls, un rādītājs vairāk par 7 – sārmains.
Nelielu skābuma pakāpi var kontrolēt ar filtra palīdzību, kas satur neitralizējošu komponentu. Nopietnākos gadījumos to var kontrolēt, izmantojot ķīmisku sistēmu, kura pievieno neitralizējošo šķīdumu ūdenim.
Duļķains ūdens
Simptomi: Duļķainums – tie vienkārši ir dubļi un dažādi citi nevēlami piemaisījumi ūdenī. Duļķainumu var noteikt pēc ārējā izskata. Duļķainos piemaisījumus var atdalīt ar piemērotu filtru virkni.
Iemesls: Duļķainumu izraisa netīrumi un smiltis, kas ir nonākuši avotos, vai ir nonākuši ar citu organisko materiālu noplūdi ūdenspadeves sistēmā.
Ūdens piesārņojumu var noķert filtra uzkrājējā ar filtrējošo vielu starpkārtu. Nelielu duļķainumu var novērst ar filtru, kas ir izveidots ūdensapgādes sistēmas nogulsnes noņemšanai.
Ūdens piesārņojumu var noķert filtra uzkrājējā ar filtrējošo vielu starpkārtu. Nelielu duļķainumu var novērst ar filtru, kas ir izveidots ūdensapgādes sistēmas nogulsnes noņemšanai.
ird drilling water from LionHeart Media on Vimeo.
Mūsu mērķis ir cilvēka dzīves procesu organizēšana saskaņā ar Zemes enerģētiskajām zonām.